Spor

Futbolda 5 oyuncu değişiklik hakkı kabul edildi

IFAB, 2020 yılının sonunda kadar oynanacak maçlarda 5 oyuncu değişikliği hakkı olacağını açıkladı.   Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB), 2020 yılının sonuna kadar yapılacak olan futbol müsabakalarında 5 oyuncu değişikliği..

Futbolda 5 oyuncu değişiklik hakkı kabul edildi

IFAB, 2020 yılının sonunda kadar oynanacak maçlarda 5 oyuncu değişikliği hakkı olacağını açıkladı.

IFAB, koronavirüs salgını döneminde futbol liglerini başlatacak olan veya başlatmayı planlayan ülkeler için oyun kurallarında geçici birtakım değişikliklere imza attı. Kurulun internet sitesinden yapılan açıklamada, 31 Aralık 2020 tarihine kadar tamamlanacak olan futbol maçlarında takımların 5 oyuncu değiştirme hakkına sahip olabileceği ifade edildi. Müsabakalarda ekipler, 3 değişiklik hakkını maçın içinde kullanabilecek, diğer 2 değişiklik hakkından ise devre arasında yararlanılabilecek.

FEDERASYONLARIN KARARINA BIRAKILDI

IFAB, oyuncu değişikliği konusunun yanı sıra VAR ile ilgili de önemli bir karara imza attı. Başlaması planlanan liglerde Video Yardımcı Hakem kullanımı da o ülkenin futbol federasyonunun kararına bırakıldı. Federasyonlar karşılaşmalarda VAR sisteminin kullanımı kararını kendileri verecek.

Kaynak: Futbolda 5 oyuncu değişiklik hakkı kabul edildi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL