ORDU’DA SPOR ONLİNE OLARAK BAŞLIYOR    

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Evde kalan vatandaşlar için youtube kanalından canlı yayınla Online Spor Dersleri 13 Mayıs 2020 tarihinde başlıyor. Covid-19 Salgını nedeniyle yerel ve ulusal sportif..

ORDU’DA SPOR ONLİNE OLARAK BAŞLIYOR      

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Evde kalan vatandaşlar için youtube kanalından canlı yayınla Online Spor Dersleri 13 Mayıs 2020 tarihinde başlıyor.

Covid-19 Salgını nedeniyle yerel ve ulusal sportif faaliyetlerin durdurulmasından sonra spora olan özlem gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Bu bağlamda Ordu Gençlik ve spor İl Müdürlüğü uzman antrenörler eşliğinde pandemi dönemi süresince vatandaşlara online spor kursları vererek evde kalan bireylerin hareketsiz kalmaması adına önemli bir faaliyete imza atıyor.

Received 2604945246459660

Amaç durağan yaşamın insan sağlığı üzerindeki etkilerine karşı, evlerinde hareketsiz kalan vatandaşların fiziksel etkinlik yapmaları amacıyla çeşitli sportif aktiviteler ve sağlıklı yaşam kursları verilerek pandemi sürecini bedensel ve zihinsel olarak sağlıklı bir şekilde bu süreci atlatmayı hedefliyor.

         Uzman antrenörler eşliğinde kurs programında masa tenisi, cimnastik, yüzme, eskrim, voleybol, güreş, kayak, wushu, taekwondo, badminton branşlarının yanı sıra beslenme uzmanı, fizyoterapist ve psikolog eğitimleri ile vatandaşların  bu önemli süreçte ruhen ve bedenen sağlıklı bir şekilde yaşama devam etmeleri temenni ediliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL