TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  Fenerbahçe Spor Kulübü Spor

  Aziz Yıldırım şike davasından beraat etti

  Aziz Yıldırım şike davasından beraat etti Aziz Yıldırım şike davasından beraat etti ALİ KOÇ DURUŞMAYI TAKİP ETTİ Futbolda şike davasında Aziz Yıldırım‘ın da aralarında bulunduğu 4 hükümlü beraat etti. Yargıtay’ın usulden..

  Aziz Yıldırım şike davasından beraat etti

  Aziz Yıldırım şike davasından beraat etti

  Futbolda şike davasında Aziz Yıldırım‘ın da aralarında bulunduğu 4 hükümlü beraat etti.

  Aziz Yıldırım şike davasından beraat etti

  Yargıtay’ın usulden bozma kararının ardından yeniden görülmesine başlanan ‘Futbolda şike’ davasında aralarında Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, Ümit Karan, İskender Alın, Korcan Çelikay ve Mecnun Otyakmaz’ın da olduğu 23 kişi için beraat kararı verildi.

  Dosyası ayrı görülen Aziz Yıldırım, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Abdullah Başak ve Ahmet Çelebi de “şike” ve “teşvik primi” suçlarından beraat etti.

  Fenerbahçe‘nin eski yöneticilerinden Şekip Mosturoğlu, “Beraat ettik. Gözümüz aydın. Davamıza ilk günden bugüne kadar destek olan herkese şükranlarımı sunarım. Yaşa Fenerbahçe” dedi

  Son dakika: Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden görülen “futbolda şike” davasında Fenerbahçe Kulübü Eski Başkanı Aziz Yıldırım, “şike ve teşvik primi” suçlarından beraat etti.

  Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nin usul eksikliği nedeniyle bozma kararının ardından yeniden görülmeye başlanan “Futbolda Sözde Şike” davasında karar çıktı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde haklarındaki hüküm verilen, Fenerbahçe Spor Kulübü Eski Başkanı Aziz Yıldırım‘ın aralarında bulunduğu 5 sanık ile aralarında Şekip Mosturoğlu, Ümit Karan ve Mecnun Otyakmaz’ın bulunduğu 20 sanık hakkındaki davalar ayrı ayrı görüldü.

  ALİ KOÇ DURUŞMAYI TAKİP ETTİ

  Mahkeme ilk olarak Fenerbahçe’nin eski yöneticilerinden Şekip Mosturoğlu, Ümit Karan ve Mecnun Otyakmaz’ın bulunduğu 20 sanıklı davayı ele aldı. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ise her iki duruşmaya izleyici olarak katıldı. Duruşmada, Hazine ve Maliye Bakanlığı avukatı katılma talebinde bulundu. Sanık avukatları bu talebin reddini istedi. Mahkeme ise Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın katılma talebini reddetti. Duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaasında, 19 sanık hakkında “şike” ve “teşvik primi” suçlamalarından delil yetersizliğinden beraat istedi. Sanık Hakan Karaahmet hakkında ise “konut dokunulmazlığı ihlaline azmettirme” suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis talep etti. Söz verilen sanıklar da beraatlerini talep etti. Mahkeme kısa bir aranın ardından Mecnun Otyakmaz, Ümit Karan ve Şekip Mosturoğlu’nun aralarında bulunduğu 19 sanığın “şike” ve “teşvik primi” suçlarından beraatine karar verdi. Sanık Hakan Karaahmet’e ise “iş yeri dokunulmazlığı ihlaline azmettirme” suçundan 6 bin TL adli para cezası verildi.

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL