TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 226.452
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 14.497
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 278
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 22.253
Güncel

CHP’den ekonomi buluşması

CHP Ekonomi Masası heyeti, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları, küçük ve orta ölçekli sanayi kuruluşları ve esnaf temsilcileriyle bir araya geldi.

CHP’den ekonomi buluşması

Heyetteki CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, burada yaptığı konuşmada, “Ekonomik krizin arkasında büyüme modelinin tıkanması var. Türkiye borçlanarak ekonomiyi şişirme stratejisini rekabet gücünü artırarak ekonomiyi büyütme stratejisine tercih etti” ifadelerini kullandı.

190 MİLYAR BORÇ ÇEVRİLMELİ

İkinci önemli konunun ‘devlet krizi’ olduğunu kaydeden Öztrak , “Türkiye’de özellikle devlet tarafında, devletin kurumlarıyla, demokrasinin kalitesiyle ilgili yargı bağımsızlığı, kuvvetler ayrılığı konularında çok ciddi patinajlar yaşamaya başladık. Pandemiyle birlikte bu iki kriz birleşince Türkiye ciddi bir buhran yaşamaya başladı. Türkiye 2018’den sonra büyüyemiyor” diye konuştu. Türkiye’nin karşı karşıya olduğu en önemli riskin dış borç olduğunu belirten Öztrak, “Bir yıl içinde Türkiye’nin 190 milyar liralık dış borcu çevirmesi lazım. Bunun üstüne bir de 14 milyar dolarlık cari açık tahmini var. Bunu da koyduğunuz zaman tam 200 milyar dolar para bulmamız lazım. Yani borçla şişen değil, üreterek büyüyen bir ülke olması lazım. Esnaf dükkânını açmalı, çiftçi tarlasını sürebilmeli, işsizler işlerini kavuşmalı.” 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL