TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  Bayram Güvercin Seyhan Güler

  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Tokat, Niksarlı Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı TRT Genel Müdürü oldu.

  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Tokat, Niksarlı Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı TRT Genel Müdürü oldu. Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı’nın ataması Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nde yer alan atama kararı resmî gazete ’de yayınlandı…

  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Tokat, Niksarlı Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı TRT Genel Müdürü oldu.

  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Tokat, Niksarlı Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı TRT Genel Müdürü oldu.

  Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı’nın ataması Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nde yer alan atama kararı resmî gazete ’de yayınlandı. Daha önce Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürüten Sobacı, önemli alanlarda çalıştı.

  TRT GENEL MÜDÜRÜ MEHMET ZAHİD SOBACI KİMDİR

  Tokat, Niksarlı Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 2001 yılında mezun oldu. Sobacı, yüksek lisansını (2005) ve doktora (2009) eğitimini Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı’nda tamamladı. 2013 yılında doçent ve 2020 yılında profesör olan Sobacı, uzmanlık alanları olan kamu yönetiminde reform, kamu politikası ve sosyal medya-siyaset ilişkisi üzerine çalışmalar yaptı.

  İdari Reform ve Politika Transferi, Kuram ve Uygulamada Kamu Yönetimi, Social Media and Local Governments: Theory and Practice, Sub-National Democracy and Politics through Social Media” ve “E-Parliament and ICT-Based Legislation: Concept, Experiences and Lessons” isimli kitaplara imza atan Prof. Dr. Sobacı’nın uzmanlık alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde çok sayıda makalesi yayımlandı. 2014 yılında “Kamu Politikası: Kuram ve Uygulama” başlıklı editöryal çalışması ile Sosyal Bilimler alanında TÜBA Kayda Değer Eser (Mansiyon) ödülünü alan Sobacı, 2015-2018 yılları arasında düşünce kuruluşu SETA’da iç siyaset alanında çalışmalar yürüttü.

  2018-2021 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcılığı görevinde bulan Prof. Dr. Sobacı, 2019-2021 yılları arasında Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürüttü. Prof. Dr. Sobacı, evli ve iki çocuk babası.

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL