TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 226.452
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 14.497
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 278
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 22.253
Bayram Güvercin

Erbaa’da siyanürle altın aranacak mı?

Erbaa’da siyanürle altın aranacak mı? Vekil Bulut, Bakan Dönmez’e Erbaa’da Siyanürle Altın Arama Faaliyetini Sordu / – Haber Detay / Milletvekili Durmaz ve Bulut Erbaa’nin geleceği̇ne sahi̇p çikacağiz Tokat Gündem-..

Erbaa’da siyanürle altın aranacak mı?

Erbaa’da siyanürle altın aranacak mı?

Vekil Bulut, Bakan Dönmez’e Erbaa’da Siyanürle Altın Arama Faaliyetini Sordu / – Haber Detay /

Milletvekili Durmaz ve Bulut

Erbaa’nin geleceği̇ne sahi̇p çikacağiz

Tokat Gündem- Erbaa’da siyanürle altın aranacağı iddiaları ve bunun olumsuz etkilerine yönelik halkın endişelerini Milletvekili Bulut Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıdı. Durmaz bölgede yetkililer ile istişarelerde bulundu.

Bulut i̇ddi̇alari mecli̇se taşidi

Özel bir şirket Erbaa ilçesinde tespit ettikleri altın rezerviyle ilgili maden sahası için jeofizik ve jeoloji çalışmalarına başladığını açıklamıştı. Erbaa’da siyanürle altın aranacağına yönelik tepkiler gittikçe güçlenirken Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Erbaa ilçesinde siyanürle altın aranacağına yönelik iddiaları meclise taşıdı.

Bulut yanıtlaması istemiyle Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e bölge insanının siyanürle altın arama faaliyetine ilişkin görüş ve düşüncelerine yönelik kamuoyu araştırması yapılıp yapılmadığını sordu.

İlgili yaylaların Erbaa ilçesinin içme suyu kaynaklarını içine alan bir havza olduğuna da dikkat çekerek, ilçe halkının ileride ciddi sağlık sorunları ile karşılaşma ihtimalini de gündeme taşıdı.

Vekil Bulut meclise taşıdığı sorularda, bölge insanının siyanürle altın arama faaliyetine ilişkin görüş ve düşüncelerine yönelik kamuoyu araştırması yapılıp yapılmadığının cevabını istedi.

Milletvekili Yücel Bulut cevaplanması istemiyle Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez`e sorduğu soruda,

ilçeye bağlı Boğalı ve Sakarat yaylalarının yer aldığı bölgede altın aranmasına yönelik iddia ve siyanürü kastederek, takip edilmesi planlanan yönetemle ilgili sorular da yöneltti. Vekil Bulut’un meclise taşıdığı soru önergesi şu şekilde oldu:

Durmaz erbaa’nin geleceği̇ne sahi̇p çikacağiz

 

Erbaa ilçesinde “Boğalı ve Sakarat” yaylalarımıza, köylerimize ve Erbaa ilçemizin geleceğine sahip çıkacağız diyen

Tokat milletvekili Kadim Durmaz bölgede bir dizi ziyaretler yapıp yetkililer ile istişarelerde bulundu.

Durmaz Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl’ü Ak Parti Erbaa İlçe Başkanı Av. Oğuzhan Önal’ı, MHP Erbaa İlçe Başkanı Abdullah Uslu’yu,

Saadet Partisi Erbaa İlçe Başkanı Abdullah Han’ı ve yönetimini, Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Narman’ı, Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Eray Koral’ı ziyaret edip, neler yapılması gerektiği konusunda istişarelerde bulundu.

Durmaz ziyarette İbrahim Gündüz’ün Altın Ölüm isimli kitabını kendilerine takdim edip Erbaa ilçemizin geleceğini olumsuz etkileyecek hiçbir çalışma, proje ve doğa talanına izin vermeyeceğiz dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL