Bayram Güvercin Yazarlar

ZİLE ÇİÇEK BAHÇESİNE DÖNÜŞÜYOR

Özlenen Belediye Bağı hizmete açıldı ZİLE ÇİÇEK BAHÇESİNE DÖNÜŞÜYOR TOKATGÜNDEM- Tokat, Zile Belediyesi tarafından yaz ayı ile birlikte kavşaklar ve refüjler rengarenk çiçeklerle donatılıyor. Zile’de bağ kültürünü yaşatma amacı ile..

ZİLE ÇİÇEK BAHÇESİNE DÖNÜŞÜYOR

Özlenen Belediye Bağı hizmete açıldı

TOKATGÜNDEM- Tokat, Zile Belediyesi tarafından yaz ayı ile birlikte kavşaklar ve refüjler rengarenk çiçeklerle donatılıyor. Zile’de bağ kültürünü yaşatma amacı ile kullanılan, belediyeye ait 10 bin metrekarelik bağ, bugün hizmete açıldı.

Zile Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kentin yeşil dokusunu korumak, yeşil alanlarını arttırmak için sürdürülen çalışmalar kapsamında Zile Belediyesi kendi seralarında yetiştirdiği çeşitli çiçek ve süs bitkilerinin dikimine başladı. Daha güzel bir Zile için ekiplerin sahada aralıksız çalıştığını belirten Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, “Belediye ekiplerimizin yaz temizliği kapsamında yaptığı çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte kendi seralarımızda üretimini yaptığımız mevsimsel çiçeklerimizi parklara, kavşaklara ve refüjlere ekilmesi için çalışma başlattık.” dedi.

ÖZLENEN BELEDİYE BAĞI HİZMETE AÇILDI

Zile’de bağ kültürünü yaşatma amacı ile kullanılan, belediyeye ait 10 bin metrekarelik bağ, koronavirüs salgını sonrası mesire amaçlı olarak 6 Haziran tarihinde bugün hizmete açıldı. Belediye Bağında piknik yapacak olan vatandaşların virüs salgınına karşı tedbirlerini almalarını ve sosyal mesafeye dikkat etmelerinin altını çizen Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, Zile’de bağın bir yaşam biçimi olduğuna dikkat çekerek, “Bağsız bir Zile düşünülemez. Koronavirüs salgını sonrası özlem duyduğumuz belediye bağımız hizmete açtık. Vatandaşlarımız sosyal mesafeye ve maske kullanıma dikkat ederek bu günden itibaren belediye bağımızdan istifade edebilirler.” dedi. Zile Karadini bağları mevkiinde bulunan Belediye Festival Bağında bakım ve çevre düzenlemeleri yapıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)