Bayram Güvercin Yazarlar

VALİ BALCI BAĞ YAPRAĞI HASADI YAPTI

VALİ BALCI BAĞ YAPRAĞI HASADI YAPTI TOKATGÜNDEM- Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Emirseyit Beldesinde bulunan çiftçilerle birlikte bağ yaprağı hasadı yaptılar. Doğası, kültürü, tarihi..

VALİ BALCI BAĞ YAPRAĞI HASADI YAPTI

VALİ BALCI BAĞ YAPRAĞI HASADI YAPTI

TOKATGÜNDEM- Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Emirseyit Beldesinde bulunan çiftçilerle birlikte bağ yaprağı hasadı yaptılar.

Doğası, kültürü, tarihi ve bereketli ovaları ile Türkiye’nin tarımda parlayan yıldızı Tokat’ta, altın yaprak hasadı başladı. Vali Dr. Ozan Balcı ve Başkan Eroğlu Emirseyit Beldesinde çiftçilerle birlikte bağ yaprağı hasadı yaptılar. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptığı açıklamada Sayın Valimizle birlikte Emirseyit Beldesinde üreticilerimizle buluşarak, hasadın bereketli olmasını diledik dedi.

Vali Balcı, “Tokat Narince üzüm yaprağı kokusuyla, rengiyle, tadıyla aranılan bir yaprak türüdür, Türkiye’de bir markadır. Hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun, Pazar Çayköy’de çiftçilerimizin arazilerini birleştirdik. Bin 500 dönüm alana bağ kuruyoruz. Emirseyit’te de 1000 dönüm alanda bağ kurmayı hedefliyoruz. Amacımız Tokat’ın üretiminin artması, Tokatlı çiftçimizin zenginleşmesi.” dedi.

TOKATLA İLĞİLİ HABERLER

Nail Polat’ın talebeleri BEREKETLİSPOR 1. AMATÖR LİGE YÜKSELDİ

Tokatlılar Üretiyor PİMAK SENSÖRLÜ DEZEKFEKTAN İSTASYONLARI

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL