25 Eylül 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 112.885
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 1.665
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 73
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.318
Güncel

Ekim ve Kasım aylarına dikkat! Dünya Sağlık Örgütü’nden tedirgin eden açıklama

Ekim ve Kasım aylarına dikkat! Dünya Sağlık Örgütü’nden tedirgin eden açıklama

Ekim ve Kasım aylarına dikkat! Dünya Sağlık Örgütü’nden tedirgin eden açıklama

Ekim ve Kasım aylarına dikkat! Dünya Sağlık Örgütü’nden tedirgin eden açıklama


{imge}

Dünyaya yayılan ve hala etkisini sürdüren yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili açıklama yapan Dünya Sağlık Örgütü, Ekim ve Kasım aylarına dikkat çekti. Önümüzdeki Ekim ve Kasım aylarında koronavirüs kaynaklı ölümlerin artabileceği ve bu aylarda salgının daha sert geçebileceği bilgisi paylaşıldı. İşte detaylar…
Korona Kaynaklı Ölümler Artabilir Çin Vuhan kentinde başlayan ve hızla tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla ilgili yeni bir açıklama yapan Dünya Sağlık Örgütü, önümüzdeki Ekim ve Kasım aylarına dikkat çekerek salgının seyrinin bu aylarda daha da artabileceğini ve ölümlerde artış yaşanabileceğini ifade etti.
Mücadele ZorlaşacakSon olarak salgınla ilgili değerlendirmelerde bulunan Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Hans Kluge, koronavirüsle mücadelenin önümüzdeki süreçte daha da zorlaşacağını vurguladı. Ekim ve Kasım aylarında salgına bağlı daha fazla ölüm görebileceğimizin altını çizen Kluge, dünya ülkelerinin bu can sıkıcı haberi duymak istemediğini ve kendisinin de pandeminin bir anda biteceği ile ilgili olumlu bir mesaj vermeyi ne kadar istediğini dile getirdi.
Aşı AçıklamasıTüm dünya ülkelerinin bu can sıkıcı haberi suymak istemediği bir zaman olduğunu belirten Hans Kluge, aşının pandeminin sonu olacağına dair bilgilerin yayıldığını ancak çıkan aşının pandeminin sonu olmayacağını ifade etti. Aşının tüm nüfus gruplarına yardımcı olup olmayacağı konusunda da net bir bilgi olmadığını bu yüzden pandeminin sonunu toplum olarak bu pandemiyle nasıl yaşanacağını öğrenerek getirebileceğimizi sözlerine ekledi.
Vaka Sayıları Gün Geçtikçe Hızla ArtıyorDünya Sağlık Örgütü tarafından yayınlanan son rapor ürküttü. Yayınlanan son rapora göre, tüm dünya genelinde 24 saatte 307 bin 930 vaka tespit edilirken bu rakamın salgının en başından bu yana ulaşılan en yüksek günlük vaka sayısı olarak kaydedildiği öğrenildi. Dünya genelinde en fazla vaka artışının görüldüğü ülkeler Hindistan, ABD ve Brezilya olarak aktarılırken dünya genelinde şimdiye kadar 29 milyonu aşkın koronavirüs vakası tespit edildiği bilgiler arasında yerini aldı.


Münasıran Haberler, Son Dakika Haberler, İnternet Haber – Canlı Haber – Canlı Haber Otomatik Alınan Haber Kaynak linki Tıklayın Haber Kaynağına gidinYORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL