25 Eylül 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 112.885
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 1.665
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 73
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.318
Güncel

Kitapları dizilere uyarlanan Gülseren Buğdaycıoğlu kimdir? Gülseren Buğdaycıoğlu’nun kitapları

Kitapları dizilere uyarlanan Gülseren Buğdaycıoğlu kimdir? Gülseren Buğdaycıoğlu’nun kitapları

Kitapları dizilere uyarlanan Gülseren Buğdaycıoğlu kimdir? Gülseren Buğdaycıoğlu’nun kitapları

Kitapları dizilere uyarlanan Gülseren Buğdaycıoğlu kimdir? Gülseren Buğdaycıoğlu’nun kitapları


{imge}

Şimdilerde TV8 ekranlarında yayınlanan Kırmızı Oda adlı dizi yayınlandığı ilk iki bölümüyle herkesin dikkatini çekti ve büyük bir ilgiyle izlendi. Dr. Gülseren Buğdaycıoğlu’nun öykülerinden uyarlanan dizi gerçek yaşam hikayelerini ekrana taşırken reytinglerde de büyük bir başarı yakaladı. Ankara’nın ilk özel psikiyatri merkezini açan Dr. Gülseren Buğdaycıoğlu, mesleki deneyimleriyle edindiği özel tecrübeleri herkesle paylaşmak adına kitaplar yayınlayan Buğdaycıoğlu’nun kitapları dizilere uyarlanmaya başlandı. Peki, kitapları dizilere uyarlanan ve kaleme aldığı öykülerle hemen hemen pek çok kişinin ruhuna dokunan Dr. Gülseren Buğdaycıoğlu kimdir? İşte detaylar…
Gülseren Buğdaycıoğlu Kimdir?Gülseren Buğdaycıoğlu, 1947 yılı Ankara doğumludur. 1966 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan Buğdaycıoğlu, öğrencilik yıllarında TRT Ankara radyo ve televizyonunda kadrolu olarak spiker ve sunuculuk görevini üstlenmiştir. 1973 yılında evlenen ve TRT’deki görevinden ayrılarak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü’ne asistan olarak giren Gülseren Buğdaycıoğlu, 1977 yılında uzman olmuş ve tarihler 1982 yılını gösterdiğinde doçent olmak üzereyken kendisi tercihini doktorluktan yana kullanarak üniversiteden ayrılmıştır. Ankara’da tam 23 yıl boyunca serbest hekimlik yapan Dr. Gülseren Buğdaycıoğlu, uzun yıllar boyunca hastalarıyla olan görüşmelerini kaleme almış ve ‘Madalyonun İçi’ adlı kitabını çıkarmıştır.
Madalyon Psikiyatri Merkezi’ni AçtıTarihler 2005 yılını gösterdiğinde hastaların sosyal güvenceleri doğrultusunda, Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı bir şekilde Ankara’nın ilk özel psikiyatri merkezini açan ve buraya ‘Madalyon Psikiyatri Merkezi’ adını veren Buğdaycıoğlu, en büyük dileklerinden birini de gerçekleştirmiş oldu. Türkiye’nin ilk ve tek psikiyatri merkezi olma özelliğini taşıyan bu merkezde kendisi gibi işinde başarılı hekimlerle çalışan Buğdaycıoğlu, 2013 yılında ‘Madalyon Psikiyatri Merkezi’nin Levent Şubesini açtı.
Kitapları Dizilere UyarlanıyorBaşarılı hekim kimliğinin yanında takdir toplayan pek çok projeye de imza atan Gülseren Buğdaycıoğlu’nun kaleme aldığı kitaplar dizilere uyarlanıyor. TV8 ekranlarında yayınlanan ‘Doğduğun Ev Kaderindir’ isimli dizi, Buğdaycıoğlu’nın ‘Camdaki Kız’ romanından uyarlanırken ekran hayatına yeni başlayan ve kısa sürede herkesin beğenisini toplayan ‘Kırmızı Oda’ ise yine başarılı ismin kitabından uyarlanan bir hikaye olarak karşımıza çıkıyor.
Gülseren Buğdaycıoğlu’nun KitaplarıDr. Gülseren Buğdaycıoğlu’nun kaleme aldığı tüm kitapları aşağıda bulabilirsiniz.
–    Madalyonun İçi
–    Kral Kaybederse
–    Camdaki Kız
–    Hayata Dön
–    Günahın Üç Rengi


Münasıran Haberler, Son Dakika Haberler, İnternet Haber – Canlı Haber – Canlı Haber Otomatik Alınan Haber Kaynak linki Tıklayın Haber Kaynağına gidinYORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL