TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 224.128
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.575
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 59
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.427
Ali Yazan Ordu İli Haberleri Yazarlar

KARADENİZDE FINDIĞI RÜZGAR VURDU

Ordu’da Mart ayında yağan karın ve gelen soğuk havanın ardından fındığı bu kez de şiddetli Rüzgâr vurdu. Ordu’nun bir çok yerinde rüzgar nedeniyle kopan Fındık bahçelere savruldu.   “Fındığın başı..

Ordu’da Mart ayında yağan karın ve gelen soğuk havanın ardından fındığı bu kez de şiddetli Rüzgâr vurdu. Ordu’nun bir çok yerinde rüzgar nedeniyle kopan Fındık bahçelere savruldu.

 

“Fındığın başı bir türlü dertten kurtulmuyor. Mart ayında yağan karın ve gelen soğuk havanın ardından fındığı bu kez de şiddetli Rüzgâr vurdu.

 

 

Çarşamba günü bu akşam saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başlayan Rüzgâr Ordu’nun Akkuş İlçesi Haliluşağı musullar mahallesinde pek çok yerde fındık yapraklarına Şiddetli rüzgarın etkisiyle bir birine çarpan fındık dallarından kopan yapraklar ve karanfiller bahçelere savruldu. Fotoğraflar Ordu’nun Akkuş İlçesi Haliluşağı Musullar Mahallesi sakinlerinden Onur Yılmaz, tarafından çekildi.Görüntülerde de açıkça görüleceği üzere bahçe rüzgar nedeniyle fındık yapraklarıyla doldu. Don afetinin ardından bir darbe de Rüzgâr’dan yiyen fındık havalar ısınsa da zarar görmeye devam etti.”Akkuş’ta Üretici Ürününü Sigorta yaptırmayan fındık üreticisi artık zarar nereden gelecek diye kara kara düşünmeye başladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL