Dünya

Kolombiya’da 4 yerli halk liderine eş zamanlı suikast düzenlendi

GÜNEY AMERİKA ülkesi Kolombiya’da 4 yerli halk lideri eş zamanlı silahlı saldırılarda öldürüldü. Cinayete kurban gidenlerden ikisinin yolda pusuyu düşürüldüğü, diğer ikisinin de evlerinde kahvaltı yaparken öldürüldüğü bilgisi paylaşıldı. Ülkede bu yıl 130’dan fazla toplum lideri suikastlara kurban gitti.

Kolombiya’da 4 yerli halk liderine eş zamanlı suikast düzenlendi

KOLOMBİYA’nın Putumayo ve Cauca yönetim bölgesine bağlı Puerto Leguizamo ve Argelia kasabalarında kimliği belirsiz silahlı kişiler toplum liderlerine silahlı saldırıda bulundu.

Cinayete kurban gidenlerden ikisinin yolda pusuyu düşürüldüğü, diğer ikisinin de evlerinde kahvaltı yaparken öldürüldüğü bilgisi paylaşıldı.

Kolombiya Kalkınma ve Barış Çalışmaları Enstitüsünün (Indepaz) verilerine göre ülkede bu yıl 130’dan fazla toplum lideri suikastlara kurban gitti.

FARC ile devlet arasında Kasım 2016’da imzalanan barış anlaşmasından bu yana yerli toplulukların haklarını savunan halk liderleriyle aktivistler suikastların hedefi oluyor.

Bir önceki yazımız olan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den Ermenistan ile görüşme mesajı başlıklı makalemizde Azerbaycan, ermenistan ve İlham Aliyev hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

160x600-reklam.jpg
160x600-reklam.jpg

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL