MGM’den o iller için son dakika hava durumu uyarısı: Toz taşınımı bekleniyor!

Haberi Paylaş

Haftanın ikinci gününe dair hava durumu bilgilerini yayımlayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Ankara başta olmak üzere İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan bazı iller için toz kuvvetli rüzgar ve toz taşınımı uyarısında bulundu. Aynı esnada yaşanacak olan kuvvetli rüzgarın yer yer kısa fırtınaya dönüşeceğine tahminlerinde yer veren MGM, Karadeniz’in batısı için ise kuvvetli yağış uyarısında bulundu. İşte, MGM’den alınan en son hava durumu verileri

Günün hava durumu verilerinde bölgelere göre toz taşınımı, kuvvetli rüzgar ve kuvvetli yağış uyarısında bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülke genelinde hava sıcaklığının ise mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini duyurdu.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Batı Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Samsun, Kocaeli, Sakarya, Çankırı ve Amasya çevreleri ile Tokat’ın batı kesimleri ve Çorum’un kuzey ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Sakarya, Zonguldak, Bartın, Karabük, Düzce çevreleri ile Kastamonu’nun iç kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güneyli yönlerden İç Ege ve İç Anadolu’da kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir