TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 135.291
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.837
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 68
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 7.892
Güncel

NATO’ya Gara bilgilendirmesi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nda PKK terör örgütüne yönelik icra edilen Pençe Kartal-2 harekâtına ilişkin kısa bilgilendirme yaptıklarını, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve müttefiklerin şehitler için taziye dileklerini ilettiğini söyledi.

NATO’ya Gara bilgilendirmesi

Akar, videokonferans yöntemiyle yapılan toplantıyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Irak’ın kuzeyinde terörle mücadele kapsamında, PKK terör örgütüne yönelik icra edilen Pençe Kartal-2 Harekâtı’na ilişkin kısa bilgilendirme yaptık. Eldeki tüm imkanlar seferber edilerek icra edilen bu harekâtın, Irak’ın kuzeyindeki PKK tehdidinin boyutunu gözler önüne serdiğini, PKK’nın 13 vatandaşımızı vahşice katlettiğini, şehit ettiğini, PKK ve YPG’nin aynı terör örgütü olduğunun bir kez daha görüldüğünü açıkça ifade ettik. NATO’nun Irak’taki misyonunun genişletilmesi çalışmaları sürerken terör örgütünün, NATO’nun önündeki en büyük engel olduğunu da dile getirdik.

Türkiye’ye yönelik lisans kısıtlamaları ile yaptırım girişim ve tehditlerinin ittifakı zayıflattığını da açıkça müttefiklerimizin dikkatine getirdik. Önümüzdeki dönemde bu konuda bazı gelişmelerin olabileceğini değerlendiriyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL