TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 306.563
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 59.187
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 273
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 52.104
Güncel

Reşadi̇ye’de 7 köy devlet destekli̇ köprü yapiyor

Reşadi̇ye’de 7 köy devlet destekli̇ köprü yapiyor TOKATGÜNDEM- Tokat Reşadiye’ye bağlı 7 köyün muhtarları öncülüğünde başlatılan devlet onaylı köprü inşaatı Sulucorak mevkii de başlandı. Beşdere, Çatköyü, Sazakköyü, Yeşilyurtköy, Döllük, Dereköy..

Reşadi̇ye’de 7 köy devlet destekli̇ köprü yapiyor

Reşadi̇ye’de 7 köy devlet destekli̇ köprü yapiyor

TOKATGÜNDEM- Tokat Reşadiye’ye bağlı 7 köyün muhtarları öncülüğünde başlatılan devlet onaylı köprü inşaatı Sulucorak mevkii de başlandı.

Beşdere, Çatköyü, Sazakköyü, Yeşilyurtköy, Döllük, Dereköy ve Gökköy muhtarları aldıkları karar ile köy yolundan karayoluna girişte yaşanan yaralanmayla biten birçok kaza yüzünden ilçeye daha yakın bir mevkide köprü yapma kararı aldılar. Yapımına başlanan köprü hakkında gazetemize bir açıklama yapan, Reşadiye Yeşilyurtköyü Dernek Başkanı Ali Eraslan bu köprünün yapılması bölgede yaşayan halkımız için çok önemli, Araçların köy yolundan ana yola çıkışı tehlikeli olması ve kazaya sebebiyet vermesi dedi. Başkan Eraslan ayrıca yapılacak köprünün özellikle Yoğurtluca ve Yumucaktaş mahallelerimize yol mesafesinin kısaltacak olması, eski Sazak mahallelerimize ikinci bir grup yolu olmasıdır dedi. Eraslan projemizin maliyeti 800.000 TL olup yapılan planlamalara göre bu maliyetin 500.000 TL’si muhtarlıklarımızdan kalan kısmı ise İl Özel İdare tarafından karşılanacak ve bitirilecektir. Şu ana kadar toplanan bağışlar 300.000TLdir. Köprü inşaatımız büyük bir hızla halen devam etmektedir.

Projenin devamı için geri kalan 200.000 TL’nin toplanabilmesi için desteğine ihtiyaç vardır diyen Eraslan. gerek yöre iş insanlarımız gerekse projeye gönülden destek vermek isteyen yurttaşlarımızın desteklerini bekliyoruz dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL