TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 246.648
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 19.761
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 51
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 7.108
Bayram Güvercin

Reşadiye’nin Kırık Kalpleri

Reşadiye’nin Kırık Kalpleri Bayram tatili için Reşadiye’ye gelen bir hemşerimiz Tempo TV ekranlarında yayınladığımız Tokat Gündem program öncesi bana attığı mesajında, abi Tozanlı bölgesinde gittiğim birçok köyün yolları bozuk ve..

Reşadiye’nin Kırık Kalpleri

Reşadiye’nin Kırık Kalpleri

Bayram tatili için Reşadiye’ye gelen bir hemşerimiz Tempo TV ekranlarında yayınladığımız Tokat Gündem program öncesi bana attığı mesajında, abi Tozanlı bölgesinde gittiğim birçok köyün yolları bozuk ve bakımsız yetkililere sesimizi duyur lütfen diye yazdı.
Reşadiye denince ben de köy yollarının yanına birkaç konu eklemek istedim, Reşadiyeliler bilir, yaz aylarında İlçenin köyler dahil nüfusu 100binlerin üzerine çıkar. Tokat il merkezine en uzak ilçelerimizdendir. Reşadiye Devlet Hastanesinde birçok dalda olduğu gibi kalp doktorumuz da yoktur. Kalp krizi geçiren bir insan için bir saniyenin ve dakikanın ne kadar önemli olduğu söylememe gerek yoktur. Reşadiye ile Tokat arası bir saatten fazla sürüyor. Bu sebepten hastane yolunda ambulansta ölen çok tanıdıklarımız var.
Bir diğer konu ise Reşadiye’de araç muayene istasyonumuz yok. En yakın İlçeye Sivas Suşehri ve Niksar da var. Vatandaş araç muayenesi için 50 km gidip, 50 km de geri gelecek, etti size 100 km, maddi ve giden zamanı bir kenara bıraktım, Reşadiye’den araç muayenesi için gidip gelirken kaç kişinin trafik kazasında hayatını kaybettiğini bilen var mı, Biz iki ay önce bu yolda bacanağım Celal Kanal’ı kaybettik, yine yakın zamanda Ali Gül diye bir hemşerimiz araç muayenesi yolunda hayatını kaybetti. Şimdi buna vademi diyeceğiz. Peki siz hiç Niksarlı veya Suşehirli bir hemşerimizin araç muayenesine gelirken trafik kazası sonucu hayatını kaybettiğini duydunuz mu, ben duymadım, Allah korusun yine de duymayalım inşallah.
Gelin isterseniz kendimize de bir dönelim, her şeyi devletten beklemeyelim, Tokat veya Reşadiye doğumlu ülkemizin diğer illerinde görev yapan kalp doktorlarımız neredeler, Yahu diğerleri küçük ilçe diye gelmiyor, sizin içinizde ben memleketimde görev yapmak istiyorum diyen bir memleket sevdalısı yok mu.
Peki Reşadiye de market üstüne market açan girişimciler. Reşadiye de başka ne iş yapılır ki diyenler. İşte size iş kapısı, araç muayene istasyonu açın hem birçok insanımıza istihdam sağlayın hem de insanlarımızı yollarda ölmekten kurtarın

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL