TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  Güncel

  Tarihi uçuş gerçekleşti Jeff Bezos uzaya gitti!

  Dünya tarihi bir an yaşıyor. Dünyanın en zengini Jeff Bezos ve 3 sivil kişi, turizm amaçlı olarak Uzay’a gidiyor.

  Tarihi uçuş gerçekleşti Jeff Bezos uzaya gitti!

  Dünya tarihi bir an yaşıyor. Dünyanın en zengini Jeff Bezos ve 3 sivil kişi, turizm amaçlı olarak Uzay’a gidiyor.

  Milyarder iş insanı Jeff Bezos’un şirketi Blue Origin’in geliştirdiği ve Bezos dahil 4 kişiyi taşıyan New Shepard uzay aracı ABD’nin Teksas eyaletinden uzaya fırlatıldı.

  Tarihteki ilk “mürettabatının tamamı sivillerden oluşan ve pilotsuz uzay uçuşu” olma niteliği taşıyan yolculukta, Bezos’a kardeşinin yanı sıra 82 yaşındaki Wally Funk ve 18 yaşındaki Olivier Deamon eşlik etti. Bununla birlikte, Bezos Richard Branson’un ardından Bezos, uzaya çıkan 2. milyarder oldu.

  Uçuşta Bezos’a kardeşi Mark Bezos’un yanı sıra Amerikalı kadın havacı 82 yaşındaki Wally Funk ve Somerset Capitals Partner şirketinin üst yöneticisinin 18 yaşındaki fizik öğrencisi oğlu Olivier Deamon eşlik ediyor.

  Oliver Deamen uzaya gidecek “en genç”, Funk ise “en yaşlı” kişi olacak.

  Uçuştan önce hızlandırılmış eğitim gören Bezos ve beraberindekileri taşıyan aracın, 106 kilometre yüksekliğe çıkması hedefleniyor.

  İngiliz iş adamı Sir Richard Bronson da 11 Temmuz’da şirketi Virgin Galactic’in geliştirdiği araçla uzayın başladığı nokta olarak kabul edilen yerden 100 kilometre yüksekliğe seyahat etmişti.

  Branson dahil 6 kişiyi taşıyan Unity-2 uzay aracı, ABD’nin New Mexico eyaletinden fırlatılmış, araç Branson ve beraberindekilerle sorunsuz şekilde yeryüzüne inmişti.

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL