Güncel

VakıfBank Hackathon’a kadın girişimciler damga vurdu

VakıfBank’ın gençleri geleceği kodlamaya teşvik ettiği ‘Hack to the Future’ etkinliğinin ikincisi sonuçlandı. 19-21 Mart’ta çevrim içi düzenlenen yarışmada, ‘En İyi Minimum Viable Product’, ‘En İyi Sosyal Girişim’, ‘En Yenilikçi Teknolojik Çözüm’, ‘En İyi Kullanıcı Deneyimi Tasarımı’ ve ‘En Global Çözüm’ kategorilerindeki ödüller sahipleriyle buluştu. Finalde yarışan genç kadın girişimcilerin projeleri de iki ödülle taçlandı.

VakıfBank Hackathon’a kadın girişimciler damga vurdu

Yeni çağın getirdiği dijital teknolojileri merkezine alan VakıfBank, ikincisini gerçekleştirdiği ‘Hack to the Future’ yarışmasında genç yazılımcıları, programcıları ve tasarımcıları buluşturdu. Büyük ilgiyle takip edilen etkinlik, bu yıl ‘Dijital Finansın Geleceğine Yön Ver’ konseptiyle 19-21 Mart tarihleri arasında çevrim içi olarak düzenlendi. 84 katılımcının yarıştığı hackathon’da gençler dijital becerilerini sergileme şansı buldu.

Alanında deneyimli isimler en inovatif uygulamaları seçti

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, yarışmacılar kullanıcı deneyimi, yeni nesil müşteri iletişimi, yenilikçi ürün ve hizmetler, sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik konularını odaklanarak projeler üretti. 32 takım arasından finale kalan 10 takımın sunumları, jüri üyeleri tarafından takım yetkinliği, özgünlük, yenilikçi teknoloji, iş modeli, tasarım, ticarileşme/ölçeklenme, sunum, yapılabilirlik, sosyal fayda ve prototip kriterlerine göre değerlendirildi. 

Kadın girişimciler Hackathon’da başarı hikâyelerini yazdı 

VakıfBank’ın inovatif fikir sahibi girişimci gençlerle buluştuğu ‘Hack to the Future’da bilgi ve bilişim teknolojileri, ödeme sistemleri, dijital çözümler, finans ile stratejik pazarlama, girişimcilik, yatırımcılık gibi alanlarda deneyimli isimler kazanan takımları belirledi. Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz, Merkez Bankası Bilişim Teknolojileri Genel Müdürü Mehmet Zahit Ateş, Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen, VakıfBank Bilgi Teknolojileri ve Operasyonel İşlemlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Metin Recep Zafer, VakıfBank Dijital Bankacılık, Müşteri Deneyimi ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ferkan Merdan’dan oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu Puzzle takımı ‘En İyi Minimum Viable Product’, Quakecom takımı ‘En İyi Sosyal Girişim’, Segion takımı ‘En Yenilikçi Teknolojik Çözüm’, Milanesi takımı ‘En İyi Kullanıcı Deneyimi Tasarımı’ ve Yatırım Tavsiyesi Değildir takımı ‘En İyi Global Çözüm’ kategorilere layık görüldü. Hackathon’a kadın girişimciler damga vurdu. Kadınlardan oluşan iki takımın projesi iki ödülle taçlandı. Toplam para ödülünün 60 bin TL olduğu yarışmada, finalde yarışan diğer takımlar ayrıca 5’er bin TL ile ödüllendirildi.  

“Geleceğin yeteneklerine yatırım yapmak sosyal sorumluluğumuz” 

Ödül töreninde konuşan VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz hackathon etkinliğimiz, dijitalleşme yolculuğunda hem gençlerimize destek olmak hem de onlarla aynı ufukta buluşmak için hayata geçirdiğimiz bir proje idi. Bugün ne kadar isabetli bir karar aldığımızı bir kez daha net olarak görüyorum. Çok kıymetli jüri üyelerimiz titizlikle yürüttükleri ve eminim ki çok zorlandıkları bir değerlendirme sürecinin ardından ikinci hackathon’umuzun kazananını belirlediler. Diğer bir deyişle, dijital finansın geleceğine yön vereceğine inandıkları projeyi seçtiler. Yola çıkarken ülkemizin geleceğini gençlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözünden ilham aldık. Atatürk, “Gençliği yetiştiriniz. Onlara bilim ve kültürün olumlu fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Özgür fikirler uygulamaya geçtiği zaman, Türk milleti yükselecektir” demişti. Biz de VakıfBank olarak ülkemizi aydınlık bir geleceğe taşıyacak olan sizlere her zaman destek olmayı, gelişiminiz için uygun koşulları sağlamayı bir borç olarak görüyoruz. Bu yüzden hem bugünün hem de geleceğin yeteneklerine yatırım yapmayı sosyal sorumluluğumuz olarak görüyoruz.” dedi. 

Bir önceki yazımız olan Redmi Note 10 ve Note 10 Pro Türkiye fiyatı ortaya çıktı başlıklı makalemizde redmi note 10, SeoHaber ve Xiaomi hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

160x600-reklam.jpg
160x600-reklam.jpg

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL