Yardım isteyip arabaya bindi… Dehşeti yaşattı

Haberi Paylaş

İstanbul Beyoğlu’nda iddiaya göre kendisinden yardım isteyen trans bireyi arabasına alan T. B., yüzüne biber gazı sıkılarak gasp edildi. 300 Türk Lirası ve arabasının anahtarı gasp edildikten sonra darp edilen T. B.’yi çevredeki vatandaşlar kurtardı. Yaşanan kavga anı ve trans bireyin T. B.’ye kafa atması güvenlik kamerasınca görüntülendi.

Olay 4 Haziran Salı günü sabah saatlerinde Tarlabaşı Bulvarı’nda meydana geldi. İddiaya göre, bir trans birey bulvar üzerinde seyir eden T. B.’nin otomobilinin önünü keserek yardım istedi. Kendisinden yardım isteyen trans bireyi aracına alan T. B., trans birey tarafından yüzüne biber gazı sıkılarak gasp edildi. T. B.’nin 300 Türk Lirasını ve otomobilinin anahtarını alan trans birey kaçmak istedi.

Bu esnada T. B. ise trans bireyi durdurmaya çalıştı. Çıkan tartışmanın büyümesi üzerine trans birey, T. B.’ye kafa atarak darp etti. Kavgayı gören trans bireyin diğer arkadaşları da T. B.’ye saldırdı. Vatandaşların araya girmesiyle vatandaş, saldırganların elinden kurtarıldı. Trans birey tarafından 300 lirası ve arabasının anahtarı gasp edilen T. B., anahtarı olmadığı için arabasını çalıştıramadı. Uzun süre bulvar üzerinde aracıyla mahsur kalan T. B.’nin otomobili çekici yardımıyla bulvar üzerinden kaldırıldı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı. 

KAFA ATMA ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

T. B.’nin aracına aldığı trans birey tarafından darp edilmesi güvenlik kamerasına yansıdı. Kamera görüntülerinde otomobilden inen trans birey ve T. B., tartışmaya başlıyor. Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle trans birey T. B.’yi kafa atarak yere düşürüyor. Bu esnada trans bireyin diğer arkadaşları da T. B.’ye saldırıyor. Vatandaşların araya girmesiyle kavga sonlanıyor. 

“CEBİMDEKİ PARAYI GÖREREK DAHA FAZLA PARA İSTEDİ”

Aracına aldığı trans birey tarafından darp edildiğini ifade eden T. B., “Ben yolda giderken bir tane kadın arabamın önüne atlayarak yardım istedi. Sonrasında ise arabama bindi. 300-500 metre gittik benden para istedi. 50 Türk Lirası verdim. Cebimdeki parayı görerek daha fazla para istedi. Ben de vermeyince tartışma çıktı. Yüzüme sprey sıktı” diye konuştu. 

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir